Náměstí Stephansplatz – srdce Vídně

Pokud chcete zažít nefalšovanou vídeňskou atmosféru, nesmíte minout Stephansplatz, který je srdcem metropole na Dunaji. Na tomto náměstí jsem byla již mnohokrát, avšak pokaždé, když na něm stojím znovu, objevím nová zákoutí.


Štěpánské náměstí je krásné ve všech ročních obdobích. Na jaře s počáteční turistickou sezónou se zde objeví pracovníci divadel a galerií, kteří vás budou zvát na svá představení a výstavy. Letní sezóna je čas projížděk na fiakru, uvidíte zde vzorně za sebou vyrovnané elegantní kočáry, které zvou k okružní projížďce po Vídni. Na podzim zde malé stánky nabízí první ochutnávku vín z blízkých vinic. V zimě zase můžete ochutnat horký punč. V blízké cukrárně Aida zase okuste Sachrův dort nebo linecký koláč. Po celý rok však všechny kroky návštěvníků míří ke Štěpánské katedrále, která je umístěna v centru náměstí.

Jak cestovat metrem ve Vídni?

Přečtěte si obsáhlý článek o metru ve Vídni na webu Hotelove.cz.

Podle historiků a archeologů je celá oblast Stephansdom, kde se Štěpánské náměstí nachází zajímavým starověkým jádrem Vídně. Archeologické výzkumy zde odkryly zbytky římské pevnosti staré dva tisíce let. Najdete zde typické klikaté a točivé uličky, ve kterých se můžete snadno ztratit a záhy najít opět správnou cestu.

Na náměstí je umístěno Dómské muzeum se sbírkami vévody Rudolfa IV. Haas Haus je zase moderní budova, která stojí na Štěpánském náměstí hned naproti katedrále. Je to lesknoucí se stavba ze skla a mramoru. Posuďte sami, jak se architektům podařilo zasadit stavbu do historického centra Vídně. Její atrium je plné kaváren a obchodů.

Zatím nikdo nic nenapsal.

Okomentovat článek

TOPlist