Prater zábavní park uprostřed Vídně

Zábavní park Prater patří mezi jeden z nejproslulejších zábavních parků na světě. Nabízí zábavu i adrenalin pro malé i velké a to po celý rok. A to už od roku 1766, kdy park založil Josef II. Původně se jednalo sice jen o v uvozovkách obyčejný park. První stálá pevná atrakce vyrostla až v roce 1897 a jednalo se o proslulý Wiener Riesenrad. Neboli o 64 metrů vysoké ruské kolo, z kterého je dodnes nádherný výhled takřka na celou Vídeň. Pro zajímavost jen dodáme, že jedna z kabinek byla dokonce předělána za účelem romantických večeří.

Prater je tak jeden z mála zábavních parků, který se díky své dlouhé historii a duchem místa, může pochlubit opravdu úžasnou atmosférou, kterou nemá žádný jiný park pouťového tipu. Samozřejmě jde ale i s dobou a tak kromě mnoha historických atrakcí dnes v Pratru najdeme i hodně těch vyloženě moderních.

Vstup do Prateru je navíc zdarma a platí se až za jednotlivé atrakce a to v poměrně velkém rozpětí 1 – 10 euro, v průměru však 2.5 – 5 euro za svezení na jedné atrakci. Prater je otevřen každý rok od poloviny března do konce října od deseti hodin dopoledne do jedné hodiny v noci. Dnes tu najdeme přes 250 různých atrakcí od řetízkových kolotočů pro malé děti, až po velké horské dráhy, které zvýší tep nejednomu dospělému. Samozřejmě nechybí ani spousty krámků, hospůdek, stánků s klobásy a vším podobným na co jsme zvyklí i z našich poutí.

O některých atrakcích, které najdete v Prátru, jsme psali v tomto článku.

Více o Prátru se dočtete například na oficiálních stránkách prater.at

Zatím nikdo nic nenapsal.

Okomentovat článek

TOPlist