Vídeňská radnice

Vídeňská radnice je další z výstavních paláců zbudovaných na okružní třídě Ringstraße. Před radnicí je vlastní park „Rathauspark“, který sousedí s Volksgarten. Současný palác v neogotickém stylu byl zbudován mezi roky 1872 a 1883 podle návrhu architekta Friedricha von Schmidta. Vídeňská radnice má úctyhodné rozměry 150 metrů na délku, 130 metrů na šířku a k tomu hned sedm vnitřních nádvoří. Je zde tak dost místa nejenom pro starostu a městské zastupitelstvo, ale také pro sídlo guvernéra spolkové republiky Vídeň.

Součástí je také „Wiener Rathauskeller„, který nabízí tradiční Vídeňskou kuchyni. Opomenout nesmíme ani zmiňovaný Rathauspark, kde se pravidelně konají různé prodejní trhy a hudební koncerty. V parku je spousta krásných vrostlých stromů, které jsou však rozmístěny ve směs náhodně. Na rozdíl od nedalekých Volksgarten, kde je vše přísně naškrobené a v řadách. Uprostřed radničního parku pak vede široký vydlážděný pruh přímo před nedaleký hlavní vchod do Burgtheateru (nejdůležitějšího divadla).

Ze zajímavostí jen dodáme, že Vídeňská radnice byla za dob Třetí říše obsazena Hitlerem, který zde kolem roku 1938 spřádal své budoucí válečné plány.

A na závěr ještě nádherně nasvícená radnice v noci.

Jedna odpověď

  1. Le Chemik 17. června, 2013 v 2:49 #

    Dobrý, ale chybí některé důležité informace (souvislost s Vánocemi, Christkindelmarkt…)

Okomentovat článek

TOPlist