Burgtheater

Vídeňské městské divadlo najdete naproti radnici v impozantní městské zástavbě, na tzv. Ringu, pokud pojedete metrem, vystupte na stanici Rathaus. Je to jedno z nejproslulejších divadel. Původní budova stála již za vlády Marie Terezie, dnešní vzhled divadla pochází z roku 1888. Josef II. nechal zřídit tzv. Dvorní divadlo, které se postupně stalo Národním divadlem. Budova je postavena ve

stylu odkazujícím na renesanci architektů Karla von Hasenauera a Gottfrieda Sempera. Během druhé světové války bylo divadlo výrazně poničeno. Dnes se Burgtheater opět skví ve své kráse. V současnosti má divadlo tři scény: Burgtheater, Akademietheater a Kasino am Schwarzenbergplatz.

Honosný interiér divadla

Interiér divadla nese výrazné prvky francouzského baroka. Vchod pro návštěvníky zdobí busty slavných dramatiků. V severním a jižním křídle jsou umístěny stropní fresky bratrů Klimtových. Ke skvostným místům patří 60 metrů dlouhé obloukovité foyer pro návštěvníky s portréty slavných herců a hereček. Hlediště je vyzdobeno císařskými barvami – bílou, červenou a zlatou.

Praktické informace pro návstěvníky Burgtheateru

Podrobné informace o repertoáru a prohlídce divadla najdete na www.burgtheater.at. Pokud chcete navštívit divadelní představení, vstupenky zakoupíte ve vestibulu divadla. Cena se pohybuje od 5 Eur a může se vyšplhat až na 50 Eur dle místa sezení a vyběru z repertoáru. Pokud chcete ušetřit, můžete zhruba hodinu před začátkem představení získat vstupenky ke stání například v ceně 1, 5 – 2, 5 Eur. Je možné shlédnout především klasická činoherní představení. Hraje se od září do června.

 

Zatím nikdo nic nenapsal.

Okomentovat článek

TOPlist