O Vídni

Vídeň – hlavní město Rakouska. Nádherné město s dlouhou historickou tradicí, ve kterém dnes žije 1.7 milionu obyvatel. Zároveň se jedná o sídlo mnoha nadnárodních institucí a centrum byznysu. Pojďte ho s námi více poznat!

 

Vídeň je jedním z nejbližších velkoměst od České republiky a celkově je to město, ke kterému máme hodně blízko. Stačí vzpomenout na císaře pána a několik století, které České země strávili ve společném soustátí s Rakouskem.

Vídeň je nesmírně zajímavé a krásné město. Najdete zde historické jádro plné památek rozprostírajících se kolem náměstí Stephansplatz. Dále velkolepé a vznešené budovy počátku novověku postavené na místě bývalých hradeb. Ale stejně tak i supermoderní výškové stavby, reflektující dnešní význam Vídně.

 

Ve Vídni totiž sídlí mnoho mezinárodních institucí jako: UNIDO, UNOV, CTBTO, UNODC, IAEA, OPEC, OBSE. Asi nejznámější organizací, která je známá i u široké veřejnosti, je UNESCO zabývající se ochranou památek. Mimochodem na prestižní seznam památek této instituce bylo v roce 2001 zapsáno i historické jádro Vídně.

 

Návštěva hlavního města Rakouska zkrátka stojí za to a je úplně jedno, jestli se vydáte na chutný sachr dort, za uměním do Albertiny nebo třeba i jen za nákupy do některého z nových obchodních center.

Pokud by vám nestačili tyto stránky, tak můžete navštívit ještě oficiální web města Vídeň na adrese www.wien.gv.at.

TOPlist